בחירת דלת ליציאה לגינה

דור חביב
דור חביב

מנכ"ל ובעלים

עיצוב הבית מצריך חשיבה ותכנון גם של הפרטים הקטנים שבזכותם הבית ייראה כפי שדמיינתם. דלתות הבית הם חלק מהאלמנטים שמרכיבים את העיצוב הכולל של הבית. כאשר מדובר בבית פרטי עם יציאה לחצר, הדלת שמפרידה בין החלק הפנימי של הבית לבין החיצוני היא שמה מבטיח את האבטחה של הבית אך יש ביכולתה גם להוסיף סגנון ואור טבעי לתוך הבית.

סגנון הדלת המתאים ביותר לבית

ישנם לא מעט סגנונות ועיצובים של דלתות ליציאה לחצר ומומלץ לבחור בעיצוב שישתלב עם ריצוף חוץ ופנים הבית. הסגנונות היותר בולטים הם:

  • דלתות הזזה – מאפשרות חסכון במקום ומהוות פתרון מאוד פונקציונאלי. דלתות הזזה יכולות להיות עשויות מזכוכית או מויניל והן אינן מצריכות תחזוקה רבה. התקנה של דלתות הזזה מזכוכית תעניק לחלל המגורים הרבה אור טבעי ותיצור אווירה נעימה ומזמינה לכל אורך השנה.
  • דלתות מתנדנדות – ניתן לבצע התקנה של דלתות מתנדנדות בסגנון של ציר מרכזי או סגנון צרפתי. דלתות אלה נחשבות למאוד אלגנטיות כאשר הסגנון הצרפתי כולו מתנדנד וסגנון הציר המרכזי בנוי מלוח אחד שנשאר קבוע. קל מאוד להתאים את הדלתות הללו למרבית סגנונות העיצוב של שאר הבית והגינה.

החומר ממנו עשויה הדלת

דלתות המפרידות בין פנים הבית לגינה יכולות להיות עשויות מעץ. אלו הן דלתות במראה מסוגנן שניתן להתאים באופן אישי (בין אם מדובר בצבע או דוגמת הדלת). דלתות מעץ לרוב נחשבות ליקרות יותר והן מצריכות יותר תחזוקה על מנת לשמור על המראה שלהן. ניתן גם לבחור דלתות שעשויות מפיברגלס שאינן מצריכות כמעט תחזוקה שוטפת. דלתות אלה עמידות במצבים של תנאי מזג אוויר קיצוניים והן יכולות להתמזג באופן די חלק כמעט עם כל עיצוב. עם זאת, יש לקחת בחשבון שמדובר בדלתות יותר יקרות. אפשרות נוספת היא התקנה של דלתות ויניל. אלו הן דלתות שבנויות להחזיק מעמד לאורך שנים ונחשבות לפחות יקרות מדלתות אשר עשויות מפיברגלס ועץ. הן מגיעות במגוון רחב של צבעים ואף גוון שגורם לדלת להיראות כאילו היא עשויה מעץ. האפשרות האחרונה היא התקנה של דלתות מאלומיניום שנחשב לאחד מהחומרים היותר זולים. עם זאת, חשוב לדעת כי מדובר בחומר שלא יוצר בידוד איכותי כיוון שהוא מאוד קל במשקלו. 

תוספות לשדרוג מראה הדלת 

תוכלו לבחור להוסיף מספר דברים שישדרגו את המראה של הבית. קיים מגוון סגנונות של רשתות מהן תוכלו לבחור כמו יהלום, קולוניאלי ועוד. תוכלו לבצע התאמה אישית של הדלת באמצעות שימוש בברונזה כהה, ניקל או פליז מלוטש. קיימת אפשרות גם של הנחת תריסים בין זכוכיות הדלת וקל מאוד לתפעל אותם ואף דלת מסך למרפסת שתוכל למנוע כניסה של חרקים לתוך הבית ולהוסיף סינון של אוויר צח שייכנס לבית. בחירה בצבע מיוחד גם תשדרג את המראה של הדלת ואת העיצוב הכולל של הבית.

קוראים שקראו את הכתבת הזו התעניינו גם ב: